z Vianočných trhov Incheba Bratislava 2013

Verzia pre tlačVerzia pre tlač

Prosteníctvom Združenia cechov historických remesiel som mala možnosť vystavovať i predávať niekoľko dní na Vianočných trhoch v Inchebe Bratislava.

Keďže podmienkou bol dobový kostým, alebo kroj, vytiahla som zo starej truhlice piešťanský kroj, ktorý mám ako dedičstvo po mojej starej mame, ktorej ho kúpila niekedy v 20.-tych rokoch minulého storočia jej teta. Cítila som sa v ňom veľmi dobre. Zistila som, že aj kroj je úžasným komunikačným prostriedkom, pretože mnohí návštevníci práve ocenili jeho farebnosť, výšivky či zdobenie. Som veľmi rada, že som mohla aj takýmto spôsobom šíriť ľudové tradície ktoré sú pre Slovensko typické a zároveň ponúkať novodobú tvorbu, maľované na skle /mandaly, kódy, vianočné i dekoračné predmety /ktoré robím a ktoré majú okrem farebného, vitrážneho a svetelného efektu duchovnú či sprirituálnu hĺbku i obsah.

Ak máte o niektorý výrobok záujem, napíšte mi prostredníctvom kontaktného formulára, alebo mailom: svetlozeny@gmail.com

Vhodné aj ako darček.

http://www.svetlozeny.sk/moja-tvorba

http://www.svetlozeny.sk/mandaly-malovane-na-sklo

http://www.svetlozeny.sk/malba-na-sklo/energeticke-a-liecive-symboly-kody

http://www.svetlozeny.sk/malba-na-sklo/svietniky

Ďakujem všetkým blízkym, rodine, priateľom i všetkým návštevníkom ktorí prišli, navšívili ma, podporili i rozlúčili sa. Tak isto aj spolupredajcom, majstrom remesiel za krásnu tvorivú atmosféru, spoluúčasť i vytvorenie a šírenie slovenského ducha i podporenie národného povedomia.

 

Pre www.svetlozeny.sk  napísala Janka Bálintová. Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnym odkazom.

 

Zobraziť galériu?: 
Áno