Zaujímavosti

Oblastí, ktoré nás ľudí zaujímajú je veľmi veľa. Tu nájdete niečo z nich.

0

Zírání do slunce je technika spočívající v tom, že člověk očima přijímá sluneční světlo v době, kdy obsahuje nejméně ultrafialových paprsků, tedy při východu či západu slunce. Učitelé této metody výslovně doporučují dodržovat tato pravidla...

0

Vědci potvrdili, že na dně Atlantského oceánu v oblasti Bermudského trojúhelníku u pobřeží Kuby leží gigantické město s pyramidami a sfingami. Potopené město...

0

Na každém člověku je jedinečná nejen kresba linií na prstech, dlaních a ploskách nohou. Otiskem svého druhu je i dech, protože funguje jako nezaměnitelný chemický podpis, což dokazuje nová studie zveřejněná v časopise PLoS One.

0

Aj keď to vyzerá skôr na Vianoce, konečne tu máme Veľkú noc. Ak vás neodradilo počasie, tak pre vás máme niekoľko tipov ako si spríjemniť sviatočné dni. Tu je 14 kreatívnych nápadov ako si originálne ozdobiť kraslice. Nitky, stužky, dokonca aj kravata či strukoviny a semiačka.. rôzne štýly a techniky využívajú pestré materiály a farby. Nechajte sa inšpirovať!

1

Chceli by ste aby vám z vodovodu vytekala voda v tvare sínusoidy? Trochu nepraktické, veľmi efektné a hlavne.. úplne reálne.

0

Louvre sa začal stavať už v 16. storočí na mieste stredovekého hradu. Má v sebe renesanciu, klasicizmus aj baroko. Projekt mal spojiť dve kráľovské sídla – Louvre a Tuilleries. A keďže Tuilleries zničil požiar v roku 1871, k naplneniu projektu neprišlo. Úplne prvá zmienka o Louvre však pochádza už z roku 1198, kedy stál ako stredoveká pevnosť.

0

Přístup k atlantské křišťálové moudrosti Zlatého Věku Atlantidy se postupně uvolňuje. Tato křišťálová přeměna zvyšuje vnímání lidí na Zemi ze 3D na 12D. Je to jako kdybychom změnili přijímání televizního kanálu přes starou anténu a na přijímání signálu pomocí satelitního přijímače. Přijímání signálu pomocí satelitního přijímače označuje život v křišťálovém věku. Je třeba sladit svou energii s energií tohoto komplexu, což dopomůže urychlit osobní a planetární vzestup.

0

Záhadou zostáva jeho zdanlivo priehľadná, priezračná, logická hudba, ktorá pôsobí práve tak pozitívne na kojencov, ako na psychicky chorých a dokonca i na zvieratá. Mozartova hudba má pozitívne účinky pri depresiách, úzkostiach, ale aj ochoreniach krvného obehu. Klasická hudba má všeobecne blahodarné účinky pri mnohých duševných i telesných neduhoch, ale to zďaleka nie je všetko. Okrem toho zlepšuje schopnosť sústredenia, podporuje tvorivosť mysle, posilňuje pamäť a pozitívne ovplyvňuje aj imunitný systém. Podľa vedcov pomáha zmierňovať určitý druh bolestí, uvoľňuje stres a odstraňuje poruchy spánku.