Moja tvorba

V tejto sekcii nájdete rôzne druhy mojej tvorivosti, ktorú postupom času a aj mojim vývojom sa dostali do tejto formy. Budem veľmi rada keď Vás svojou energiou potešia, zaujmú, pomôžu.

V prípade záujmu o ktorýkoľvek obrázok, symbol, mandalu či výrobok  ma prosím kontaktujte na

 e-mail: svetlozeny@gmail.com, alebo kontaktný formulár a uveďte druh či názov obrázku, výrobku.

Vhodné aj ako darček.

Všetky výtvarné diela podliehajú ochrane autorských práv. Akékoľvek ich kopírovanie či použitie cudzou osobou bez súhlasu autora stránky www.svetlozeny.sk sa považuje za ich porušenie. 

0

V tejto sekcii nájdete rozdelenie maľovaných obrázkov na sklo do skupín:

  • Energetické a liečivé symboly - samostatný popis,
  • Prívesky – vhodné ako šperk, či doplnok k odevu,
  • Anjeli  - vhodné na zavesenie do okien ako vitráž  rôznych veľkostí, či s osobným alebo všeobecným odkazom na užšie prepojenie sa so svetom anjelov,
  • Bohyne – vhodné ako žiarič do priestoru, alebo nosenie na podporu, vyzdvihnutie a prebudenie vnútorného sveta ženy ako bohyne. Možnosť osobnej bohyne na konkrétny účel,
  • Iné – vianočné či iné motívy a tvary maľované na skle rôznych veľkostí.

 

Upozornenie:

Chrániť pred pádom, vodou a poškriabaním ostrými predmetmi. Nepoužívať na zavesenie kovovú retiazku. Hrozí možnosť poškodenia. 

 Všetky výtvarné diela podliehajú ochrane autorských práv. Akékoľvek ich kopírovanie či použitie cudzou osobou bez súhlasu autora stránky www.svetlozeny.sk sa považuje za ich porušenie. 

Vyrobené na Slovensku.Handmade

 

 

Ide o ručne maľované šatky na hodvábe, v rôznych farebných kombináciách a veľkostiach.

Novinkou sú dúhové šatky a šatky vo farbách základných 7 čakier, ktoré pôsobia harmonizačne.

Ak máte záujem o ktorýkoľvek výrobok, kontaktujte ma na email: svetlozeny@gmail.com, alebo cez kontaktný formulár.

                          

Ponúkame ručne vyrábané hodvábne vejáre maľované v dúhových, čakrových farbách v originálnom prevedení.

Popis

Textilná časť vejáru je z hodvábu, ktorý je ručne maľovaný , v dúhovej škále, či farbách čakier. Potom je látka vystužená škrobom a následne sa na ňu maľuje ozdobný motív či ornament s určitou tématikou farebnými kontúrami /glitrové, plnofarebné, perleťové/.

Textilná časť je potom vystrihnutá  z ručne namaľovaného väčšieho kusu hodvábnej látky, z ktorej sa vysekne určitá časť  podľa šablóny v ktorej sa prelínajú farby, čiže časti farebného spektra dúhy.

Keď je textilná časť vejáru hotová, naaplikuje sa na konštrukciu vejára špeciálnym lepidlom s následným zažehlením skladov medzi rebrami vejára.

Podľa požiadavky je možné vyrobiť vejár vo  farebnej kombinácií-škále podľa priania, ale i rôznych typoch a veľkostiach.

V prípade záujmu je možné vyrobiť aj veľký nástenný, interiérový, dúhový, harmonizačný vejár napr. do čajovní, relaxačných či masážnych salónov, liečiteľských centier, centier zdravého životného štýlu, domácností a pod.

Z histórie

Vejár slúžil v minulosti v prvom rade na ovievanie, ochladzovanie tváre, tela a tiež ako ceremoniálna pomôcka. Jeho rôzne varianty  slúžili na rozlišovanie spoločenského postavenia. Taktiež slúžil aj ako tanečný doplnok v Španielsku, pre gejše v Japonsku , ale aj ako bojový nástroj. V 16 storočí, na šľachtických dvoroch ako komunikačný prostriedok. Páni museli ovládať reč vejárov, ktorými dámy  vyjadrovali náklonnosť, priazeň, nesúhlas, odpor  a mnohé iné informácie.

Na výrobu kostry vejárov sa  používali  rôzne materiály: slonovina, perleť, drevo, kosti zvierat.

Textilná časť z  rôznych textilných materiálov, peria, papiera, ručne maľované majstrami, neskôr tlačené, potlačou na papieri . Taktiež boli rôzne zdobené drahokamami, vykladané drahými kameňmi, opálmi, zafírmi...

V dnešnej dobe

Vejár slúži ako doplnok modernej ženy.  Začína sa používať nielen  v bežnom používaní s primárnou funkciou schladenia sa v letných horúčavách, ale aj do spoločnosti  ako módny doplnok, na ktorý sa stále viac dbá. Na  jeho estetický vzhľad i kvalitu. 

Tieto vejáre sú každý originál. Každý je jedinečný. Jeho výber odráža a reflektuje osobitosť majiteľky.  Dôležité je, aby vyjadroval časť duše ženy. Podporuje jej pocit sebavedomia, sily, odvahy, krásy, sebavyjadrenia, vnútorného vyjadrenia,  pretože rečou tela, gestikuláciou, jemným či výraznejším pohybom žena komunikuje. So sebou i s okolitým svetom. Vedome, či nevedome. Skryto či zjavne vyjadruje svoju ženskosť, čím podporuje svoje Ja, sebaprijatie, sebalásku, sebaobraz.

Vejár je doplnok ženy – bohyne v dnešnej modernej dobe.

Výborne sa kombinuje so šatkami v ponuke  viac tu... či už ako kontrast,  farby vo farbe, alebo s dúhovou šatkou v ktorej sú obsiahnuté všetky farby farebného spektra a zároveň oživí výborne outfit.

Cena vejára sa odvíja od jeho veľkosti a náročnosti výroby.

Nakoľko tieto vejáre vyrábam s mojou dcérou Martou Urbanovou, ktorá je módnou návrhárkou, môžete si objednaním dať zhotoviť originálny kus odevu do svojho šatníka,  alebo aj ako set – šaty-vejár-šatka-doplnok.

Viac na jej stránkewww.fbymu.com

Objednať si môžete čokoľvek z ponuky prostredníctvom kontaktného formulára, alebo mailom: svetlozeny@mail.com

Tešíme sa na Vaše objednávky.

                                                         

V tejto sekcii nájdete vlasové ozdoby - čelenky, venčeky, sponky, hrebienky, gumičky do vlasov, brošne, vyrobené z umelých kvietkov.

V článku nižšie nájdete tie ktoré som už vyrobila, niektoré sú aj predané.

Čelenky ktoré používam sú buď na pružnej gumičke, alebo kovové, potiahnuté stužkou, preto netlačia a dajú sa zároveň prispôsobiť na veľkosť hlavy. Kvetinky sú pevne zafixované zo spodnej strany filcom, takže sa nemôže ozdoba rozpadnúť, a zároveň chráni vlasy. Keďže je čelenka kovová, je pevná, ale aj pružná, preto ju deti nezlomia.

Pre malé dievčetká či miminká s málo vláskami sú k dipozícií čelenky na pružnej čipke tiež podľa priania.

Podľa vášho priania môžem vyrobiť práve takú kombináciu či variantu kvetov, farieb, veľkosti, aké potrebujete či už ako doplnok k oblečeniu pre dámy v akomkoľvek veku, dievčatká, či k ľudovému oblečeniu, kroju.

Vlasové ozdoby sú vhodné aj ako doplnok k svadobnému účesu pre nevesty či družičky.

Môžu byť využité aj ako kvetinové náramky či dekorácie na kabelky, slávnostný stôl samozrejme na vhodnom podklade.

Ceny sa pohybujú podľa veľkosti ozdoby a počtu kvetov.

sponky, gumičky  2,- až 6,- €

brošne, hrebienky 5,- až 10,- €

čelenky 5,- až 25,- €

V prípade záujmu ma prosím kontaktujte prostredníctvom kontaktkého formulára na stránke nižšie, alebo mailom: svetlozeny@gmail.com  či na tel. čísle 0911 756 324.

Objednané ozdoby je možné vyzdvihnúť osobne v Bratislave, alebo zašlem na dobierku.

Tu nájdete ponuku Aura esencii, ktoré budem postupne rozširovať. Ich názov, postup a spôsob prípravy mi boli odovzdané od mojich duchovných sprievodcov, za čo im veľmi ďakujem. Následne som ich s láskou, pokorou a čistotou pre Vás pripravila. Ďakujem, že môžem aj takýmto spôsobom pomáhať a tak šíriť svetlo a lásku ďalej.

V tejto časti nájdete ponuky sviečok s energetickými či liečivými symbolmi - kódmi, ktoré ako posolstvá preberám od duchovných bytostí svetla, anjelov, majstrov. Symbol-kód je komunikačný prostriedok, ktorým tieto bytosti sprostredkovávajú svoj odkaz.

Možnosť objednať prostredníctvom kontaktného formulára,alebo e-mailom: svetlozeny@gmail.com

Cena 8,- € za kus

Pri väčšom odbere zľava.

Odber možný osobne v Bratislave, poštou po úhrade na účet, alebo na dobierku.