Vejáre

                          

Ponúkame ručne vyrábané hodvábne vejáre maľované v dúhových, čakrových farbách v originálnom prevedení.

Popis

Textilná časť vejáru je z hodvábu, ktorý je ručne maľovaný , v dúhovej škále, či farbách čakier. Potom je látka vystužená škrobom a následne sa na ňu maľuje ozdobný motív či ornament s určitou tématikou farebnými kontúrami /glitrové, plnofarebné, perleťové/.

Textilná časť je potom vystrihnutá  z ručne namaľovaného väčšieho kusu hodvábnej látky, z ktorej sa vysekne určitá časť  podľa šablóny v ktorej sa prelínajú farby, čiže časti farebného spektra dúhy.

Keď je textilná časť vejáru hotová, naaplikuje sa na konštrukciu vejára špeciálnym lepidlom s následným zažehlením skladov medzi rebrami vejára.

Podľa požiadavky je možné vyrobiť vejár vo  farebnej kombinácií-škále podľa priania, ale i rôznych typoch a veľkostiach.

V prípade záujmu je možné vyrobiť aj veľký nástenný, interiérový, dúhový, harmonizačný vejár napr. do čajovní, relaxačných či masážnych salónov, liečiteľských centier, centier zdravého životného štýlu, domácností a pod.

Z histórie

Vejár slúžil v minulosti v prvom rade na ovievanie, ochladzovanie tváre, tela a tiež ako ceremoniálna pomôcka. Jeho rôzne varianty  slúžili na rozlišovanie spoločenského postavenia. Taktiež slúžil aj ako tanečný doplnok v Španielsku, pre gejše v Japonsku , ale aj ako bojový nástroj. V 16 storočí, na šľachtických dvoroch ako komunikačný prostriedok. Páni museli ovládať reč vejárov, ktorými dámy  vyjadrovali náklonnosť, priazeň, nesúhlas, odpor  a mnohé iné informácie.

Na výrobu kostry vejárov sa  používali  rôzne materiály: slonovina, perleť, drevo, kosti zvierat.

Textilná časť z  rôznych textilných materiálov, peria, papiera, ručne maľované majstrami, neskôr tlačené, potlačou na papieri . Taktiež boli rôzne zdobené drahokamami, vykladané drahými kameňmi, opálmi, zafírmi...

V dnešnej dobe

Vejár slúži ako doplnok modernej ženy.  Začína sa používať nielen  v bežnom používaní s primárnou funkciou schladenia sa v letných horúčavách, ale aj do spoločnosti  ako módny doplnok, na ktorý sa stále viac dbá. Na  jeho estetický vzhľad i kvalitu. 

Tieto vejáre sú každý originál. Každý je jedinečný. Jeho výber odráža a reflektuje osobitosť majiteľky.  Dôležité je, aby vyjadroval časť duše ženy. Podporuje jej pocit sebavedomia, sily, odvahy, krásy, sebavyjadrenia, vnútorného vyjadrenia,  pretože rečou tela, gestikuláciou, jemným či výraznejším pohybom žena komunikuje. So sebou i s okolitým svetom. Vedome, či nevedome. Skryto či zjavne vyjadruje svoju ženskosť, čím podporuje svoje Ja, sebaprijatie, sebalásku, sebaobraz.

Vejár je doplnok ženy – bohyne v dnešnej modernej dobe.

Výborne sa kombinuje so šatkami v ponuke  viac tu... či už ako kontrast,  farby vo farbe, alebo s dúhovou šatkou v ktorej sú obsiahnuté všetky farby farebného spektra a zároveň oživí výborne outfit.

Cena vejára sa odvíja od jeho veľkosti a náročnosti výroby.

Nakoľko tieto vejáre vyrábam s mojou dcérou Martou Urbanovou, ktorá je módnou návrhárkou, môžete si objednaním dať zhotoviť originálny kus odevu do svojho šatníka,  alebo aj ako set – šaty-vejár-šatka-doplnok.

Viac na jej stránkewww.fbymu.com

Objednať si môžete čokoľvek z ponuky prostredníctvom kontaktného formulára, alebo mailom: svetlozeny@mail.com

Tešíme sa na Vaše objednávky.

1

Ponúkame ručne vyrábané hodvábne vejáre maľované v dúhových, čakrových farbách v originálnom prevedení.

1